Okres zimowy to czas kiedy skóra naszych ust narażona jest na wysychanie i pękanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o specyfice skóry ust, wpływie zimowej pogody na usta, syndromie balsamu do ust i składnikach, które najlepiej dbają o usta zapraszamy do lektury. 

Wrażliwa skóra ust jest bardzo cienka, delikatna i wrażliwa. O ile w skórze występują gruczoły potowe i łojowe, których celem jest utrzymanie nawilżenia skóry, skóra ust to inna historia. 

W ustach nie mamy ani potu, ani gruczołów łojowych. Usta nie wytwarzają też melaniny, która chroni ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Usta potrzebują więc naszego wsparcia, aby chronić się przed intensywnym słońcem, wiatrem, suchym powietrzem i zimnem. Zaczerwienienie, pieczenie, suchość lub szorstkość ust oraz popękane kąciki ust to pierwsze oznaki uszkodzenia skóry warg.

Pierwszym krokiem w pielęgnacji ust jest zdecydowanie codzienne picie wystarczającej ilości wody, spożywanie zdrowych tłuszczów i zróżnicowana dieta - wszystko po to, aby organizm otrzymał niezbędne witaminy. Suchość i pękanie ust jest często spowodowane brakiem witaminy B, A, C lub E lub stanem chorobowym skóry, takim jak atopowe zapalenie skóry, a czasami nawet reakcją alergiczną na pokarm lub składnik kosmetyków. Dlatego wraz z nadejściem chłodów i zimna, zdecydowanie warto wybrać odpowiedni balsam do ust, który dogłębnie ochroni, odżywi i nawilży usta. Wszystkie kobiety, mężczyźni, dziadkowie, babcie, dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym potrzebują dobrego balsamu do ust – wiek i płeć nie odgrywają tu żadnej roli!

Czy wszystkie balsamy do ust nawilżają usta? Niestety nie. Często niewłaściwy balsam do ust może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Wiele balsamów do ust zawiera olejki mineralne i inne składniki, które uzależniają i powodują syndrom balsamu do ust. Upewnij się, że Twój balsam do ust nie zawiera mentolu, alkoholu, kamfory, fenolu i kwasu salicylowego. Balsam do ust zawierający te składniki zwykle pozostawia tylko zewnętrzną warstwę na ustach i nie działa jako środek nawilżający, ale wysusza usta jeszcze bardziej. To wyjaśnia dlaczego kiedy nakładasz balsam na usta, za chwilę czujesz, że musisz nałożyć go ponownie, ponieważ usta nadal są suche, a popękane miejsca się nie goją.

Do pielęgnacji i nawilżania ust preferowane są naturalne oleje, tłuszcze i woski, takie jak masło kakaowe, olej z awokado czy wosk pszczeli. Wosk pszczeli tworzy barierę, która zapobiega pękaniu ust, chroni usta przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, a także działa antyseptycznie. Masło kakaowe i olej z awokado odżywiają, nawilżają i rewitalizują zniszczone usta. Witamina E chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Stosując naturalne balsamy do ust masz pewność, że nie uzależnisz się od balsamów do ust, a Twoje usta otrzymają najlepszą pielęgnację!

Tutaj znajdziesz wybór naturalnych nawilżających balsamów do ust:

https://www.baltyckisekret.pl/usta-cat-13
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie