Pielęgnacja skóry dziecka


W pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie składu produktów i upewnienie się, że wspierają one naturalne mechanizmy obronne skóry dziecka oraz pozwalają skórze oddychać. W przypadku niemowląt używaj produktów stworzonych specjalnie dla niemowląt, aby chronić ich delikatną skórę przed uszkodzeniem.

Co zrobić, jeśli skóra Twojego dziecka jest sucha, szorstka i zaczerwieniona?

Skóra niemowlaka jest cieńsza i bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Substancje chemiczne i zapachy zawarte w kosmetykach mogą powodować suchość, podrażnienie i wysypkę na skórze niemowląt, tym samym uszkadzając naturalną barierę skórną. U niemowląt głównymi problemami skórnymi są: łuszczenie się skóry, wysypka pieluszkowa i atopowe zapalenie skóry. Ponieważ skóra niemowląt jest znacznie cieńsza i bardziej wrażliwa niż skóra osoby dorosłej, a tym samym bardziej podatna na różne podrażnienia, bardzo łatwo o problemy skórne. Skóra dziecka jest znacznie bardziej wrażliwa na zimno, dlatego tak ważne jest zapewnienie jej maksymalnego nawilżenia. Jeśli zauważysz, że skóra dziecka staje się sucha i łuszcząca się, spróbuj dodać do kąpieli kilka kropel olejku, a po kąpieli wmasować w skórę nawilżający balsam do ciała, który wspomaga odbudowę naturalnej bariery ochronnej skóry.

Dlaczego nie należy stosować zwykłych kosmetyków dla niemowląt?

Głównie dlatego, że większość produktów zawiera olejki eteryczne, które nie powinny być stosowane u dzieci w wieku poniżej sześciu miesięcy. Niestety większość kosmetyków dla niemowląt i dzieci dostępnych na rynku zawiera zapachy i składniki chemiczne. Skóra Twojego dziecka jest delikatna i wymaga delikatnej, wolnej od chemii pielęgnacji.

Cała seria Nurme Cosmetics Baby została skomponowana zgodnie z surowymi zasadami Ecocert, przy użyciu wyłącznie ekologicznych surowców i z wyłączeniem jakichkolwiek składników zapachowych czy chemicznych. Wszystkie produkty z serii Nurme Cosmetics baby są bezpieczne do stosowania już od pierwszego dnia życia dziecka.


Produkty do pielęgnacji skóry dziecka znajdziesz poniżej:

https://www.baltyckisekret.pl/dziecko-cat-5
 
Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie